Archiwum za rok 2021

Wyprawki czytelnicze

Książki, naklejki oraz zakładki do książek związane z projektem
dodano: poniedziałek, 11 października 2021 autor: Rafał Wojciechowski

Z radością informujemy że już niebawem nasi młodzi czytelnicy będą odbierali specjalnie dla nich przygotowane wyprawki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Prezentacja materiałów związanych z projektem Małą Książka Wielki Człowiek
Gablota prezentująca materiały związane z projektem Mała Książka Wielki Człowiek
Książki, naklejki oraz zakładki do książek związane z projektem
Zdjęcie prezentujące karty czytelnika dla najmłodszych