Aktualności - strona 4

XXXI Noworudzkie Spotkania z Poezją

Brzoska Kolektyw podczas występu w czytelni
dodano: wtorek, 9 maja 2023 autor: Rafał Wojciechowski źródło: David Magen

Ania Adamowicz, Basia Klicka - dwa światy, dwa języki, jedna wspaniałość. Dziękuję.

I Wam - którzyście przyszli i przyjechali z daleka na jakieś tam wiersze - też. Trzydzieste pierwsze Noworudzkie przeszły do historii. Zygmunt Wiecznie Żywy.

David Magen relacjonuje (i fotografuje):

XXXI Noworudzkie Spotkania z Poezją odbyły się w sobotę, 6.05.2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. Laureatami IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego zostali:

I nagroda – Marzena Jaworska (z Warszawy);
II nagroda – Ewelina Cis (z Warszawy);
III nagroda – Róża Zalewska (z Holandii).

Po rozstrzygnięciu konkursu Karol Maliszewski, prowadzący imprezę, rozpoczął spotkanie z zaproszonymi poetkami: Anną Adamowicz i Barbarą Klicką. Następnie wystąpił zespół Brzoska Kolektyw. Po koncercie miała miejsce prezentacja pokonkursowej antologii pt. „z najważniejszych rzeczy”.

Swoje wiersze umieszczone w książce i napisane przez przybyłych twórców zaprezentowali: Marzena Jaworska (fot), Ewelina Cis; Karol Maliszewski, Irena Piekarz, David Magen (z Nowej Rudy); Milena Gojny-Zbierowska (z Chorzowa), Anna Szmyt-Boguniewicz (z Głuchołazów) i Bogusław Michnik (z Kłodzka).

Przeczytane zostały również utwory m. in. Katarzyny Dominik (z Dobczyc), Zygmunta Krukowskiego (z Nowej Rudy) i Róży Zalewskiej.

Spotkanie zrealizowane zostało dzięki wsparciu grantowemu "Literatura bez barier! Likwidacja barier w dostępie do oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie" w ramach projektu "Kultura bez barier".

Brzoska Kolektyw podczas występu w czytelni
Anna Adamowicz czyta swoją twórczość siedząc w fotelu
Bogusław Michnik czyta swój wiersz