Archiwum za rok 2015

Biblioteka? Świetne miejsce!

20150105135227.jpg
dodano: poniedziałek, 5 stycznia 2015 autor: Grzegorz Rapanowicz

Jak naprawdę wygląda i funkcjonuje biblioteka? Znasz odpowiedź ? Nasza zaprzyjaźniona pani Małgorzata Ciechanowska oraz serdeczna jak zawsze Pani Czesława Karpierz przyjęły nas na lekcje polskiego bardzo gościnnie. Są pracownicami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie i od lat uczą młodych, że warto wiedzieć więcej, a kontakt z biblioteką nie boli…Wyjątkowe spotkanie biblioteczne odbyło się 17.12.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie, a uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie wraz polonistkami Anną Wiącek i Iwoną Szuber.

Podzieleni na grupy mieliśmy aktywizujące zajęcia w dziale dziecięcym dotyczące korzystania z różnych źródeł informacji, zaś na samej górze- w czytelni mogliśmy zapoznać się z zasobami naukowymi biblioteki, poznaliśmy pozycje multimedialne(filmy, audiobooki, płyty z muzyką), które każdy może wypożyczyć za darmo. Także dokładnie przejrzeliśmy katalogi, zarówno w wersji starszej- papierowej, jak i nowoczesnej, bo internetowej. Nauczyliśmy się tego, jak są skatalogowane zbiory, jak katalogi są podzielone- według klasyfikacji dziesiętnej- i jak w domu, korzystając z Internetu, sprawdzić, czy książka jest dostępna. Wydawało nam się, że wiemy już wszystko o bibliotece, a okazało się, iż jeszcze tyle jest do odkrycia, poczytania, posłuchania, obejrzenia…I choć gościliśmy już w bibliotece nie raz, to w ramach współpracy powróciliśmy, by odkrywać kolejne sekrety tego ważnego w naszym mieście miejsca.

Do spotkania byliśmy bardzo dobrze przygotowani, zadawaliśmy wiele interesujących pytań związanych z książkami i pracą bibliotekarza…Najciekawsze okazały się zasoby filmowe w bibliotece oraz zadania ukryte w kopertach- musieliśmy nawet tańczyć! Śmiechu było co niemiara! Na pewno się nie nudziliśmy i częściej będziemy tam zaglądać!

20150105135217.jpg
20150105135227.jpg
20150105135258.jpg